סיפורים עגלגלים

המוזאון הפתוח בגן התעשייה  בעומר מרחיב ומציע  פעילות לכל המשפחה בכל הקשור לעיגולים וגלגלים.
חדר הפעילות החדש נפתח בהמשך למתחם אוסף המכוניות הקלאסיות , אשר בגן התעשייה עומר.

בכניסה למתחם ייפגש המבקר בלוח קיר צבעוני המציג שאלות מאתגרות אודות אוסף המכוניות הקלאסיות.   המבקרים מתבקשים לטייל באוסף המכוניות ולמצוא התשובות, כך למשל:  " אני צברית פשוטה אבל מנועי מיובא מאנגליה הרחוקה,  למרות השמועה שאכלו אותי גמלים, עיצוב השילדה שלי הוא בין המובחרים, מי אני?
באותו לוח הקיר יוזמנו המבקרים למיין ולהפריד כלי תחבורה בעלי וחסרי גלגלים.
בהמשך לכך ,  יוכלו לצפות המבקרים בסרטון באורך של כעשר דקות, המתאר את התפתחות הגלגל, דרך המפכה התעשייתי ועד למכוניות של היום ומה צופה לנו העתיד. הסרטון מלווה בשירים  מקסימים אודות  גלגלים  - "איך שגלגל מסתובב לו ועוד..."

בהמשך מוזמן המבקר להחליט אם  להיכנס למתחם תערוכת הגלגל החדשה ו/או לאוסף המכוניות הקלאסיות.  
לילדים הצעירים בגילאי  2-5,   מוצע חדר חדש – "סיפורים עגלגלים" -  
כל הסיפור הוא:  אמנות, סיפור ודמיון

בחדר מגוון פעילויות בעקבות ספרי ילדים אהובים.
בעקבות הסיפור  - "חמישה בלונים"- (מאת מרים רות) - יוזמנו הילדים להרכיב פאזל,  למיין על גבי הקיר, בלונים לפי קבוצות של צבעים  ולחשוב  - "מה מזכיר לי כל צבע?"  כחול – ים  , ירוק – דשא וכד'..
בעקבות הסיפור "הביצה שהתחפשה"   ( מאת דן פגיס)  - לרשות הילדים -  מגוון ביצים עליהם יעצבו וידביקו פנים. עניים שמחות, עיניים נרגשות, פה זועף או פה צוחק, כובע של ליצן או אולי של גברה...
כיד הדמיון יצרו הילדים פרצופים, מצחיקים או אולי כועסים.
עוד בחדר סיפור על עיגול שחיפש חבר,  לרשות הילדים גליל ענק, אליו ינסו להשחיל חישוקים וכדורים.
בפינת "על גלגלים"-  נספר וניצור בעקבות הסיפור – "גלגלים"  (מאת מיריק שניר)-   לרשות הילדים עמדת תיאטרון בובות,  שולחן עגול ועליו לוחות מגנטים.  תוך כדיי קריאת הסיפור יוכלו הילדים להניח על גבי הלוח כלי תחבורה שונים המוזכרים בסיפור:  "קורקינט, תלת אופן וכד'-  להם יתאימו מספר מתאים של גלגלים.    על גבי לוח הקיר משחק נוסף-  יוצרים נוף לפי פרספקטיבה של קרוב ורחוק-  לרשות הילדים תמונות הממחישות רעיון-  "מה שקרוב יראה גדול ומה שרחוק יראה קטן" – הילדים יצרו התמונות בהתאם לדוגמאות.

עוד לרשות המבקרים פינת מנדלות,  צביעה וציור ברמות שונות לילדים צעירים ולילדים הבוגרים.
חדר הפעילות החדש, סיפורים עגלגלים הינו המשך לחדר גלגלים  נוסף  ( ותיק יותר)  המוצע לילדים,  בו ימצאו הילדים משחק גדול של גלגלי שיניים, מסלול לולאה להשחלת כדורים ועוד ועוד...
פתוח בימים  ב-ה בין השעות  9:00-16:00  ובכל שבת ראשונה לחודש בין השעות  10:00-15:00.