גלריה לצילום

במוזיאון גלריות שבהן מוצגות תערוכות מתחלפות החושפות את הצילום על כל היבטיו. כל תערוכה מגובה בקטלוג וכן במגוון פעילויות והדרכות לכל הגילאים.
אחת לשנה מציג המוזיאון תערוכה מקיפה של בוגרי בתי-הספר הגבוהים לצילום בארץ, ובמהלכה נערך גם יום עיון העוסק בסוגיות שונות בצילום.

באוסף המוזיאון מאגר של תצלומים, מתצלומים היסטוריים מקוריים ועד לתצלומים עכשוויים, אוסף של מצלמות בנות כל הזמנים וספריית צילום מרשימה.
במוזיאון ניתנים גם קורסים לצילום ו'פוטושופ' למבוגרים ולנוער. אחת לשנה מוצגת במוזיאון תערוכה של בוגרי הקורסים האלה. במקביל, מתנהלת מסגרת לצילום עבור ותיקים ומנוסים – מועדון צילום בשם 'גליל בתוך מלבן', בהנחיית עודד הירש.
יחסי השכנות הראויים לציון עם מכללת תל-חי הסמוכה והמכון לאמנויות הם חלק מן ההתנהלות השגרתית של המוזיאון. הם כוללים ביקורים שוטפים של סטודנטים לאמנות, ותערוכת סטודנטים המוצגת אחת לשנה, ובה עבודות אמנות שנוצרו בעקבות טקסטים של משוררים וסופרים, כחלק מאירועי שבוע הספר העברי.

בין התערוכות שהוצגו במוזיאון במהלך שנות קיומו ניתן לציין תערוכות של אמני מפתח מן הארץ ומחו"ל: נח פולברג, מיכה בר-עם, פטר מירום, שלמה נרינסקי, אברהם סוסקין, עליזה אורבך, גריגורי ויניצקי, ורנר בראון, אלפונס הימלרייך, שמחה שירמן, איל בן-דב, 'תל-חי 1920 - 2000', אנסל אדמס, פליקס בונפיס, צלמים צ'כיים – 'מסודק עד סאודק', אריך לסינג, אנני ליבוביץ', דורותיאה לאנג ועוד.

המוזיאון הפתוח לצילום הוא מרכז תרבותי אזורי, ונערכים בו אירועי מוסיקה, תיאטרון ופולקלור, ערבי תרבות בעקבות התערוכות המוצגות, ימי עיון, ערבי יוצרים במקביל לשבוע הספר, וכן אירועים ייחודיים לכל המשפחה.
המוזיאון מתמחה בארגון ובהשאלה של תערוכות צילום.